A huge collection of 3400+ free website templates www.JARtheme.COM WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Kontrolu a seřízení geometrie kol provádíme na osobních a užitkových vozidlech do 3,5t.

Geometrie - Hunter HawkEye EliteTM Premium

Kontrola a seřízení geometrie náprav

Kontrolu geometrie náprav provádíme na nejmodernějším zařízení Hunter HawkEye EliteTM Premium. Jedná se o plně integrované kamerové pracoviště s indikací naměřených hodnot, včetně prostorové grafiky. Naměřené hodnoty jsou porovnávány s hodnotami dodanými výrobci vozidel pro jednotlivé modely. Výstupem měření je záznam naměřených hodnot z tiskárny, která je součástí zařízení. Quick Check je patentované zařízení americké firmy Hunter umožňující kontrolu geometrie jakéhokoliv vozu během 1 minuty! Díky tomu zkontrolujeme a popřípadě seřídíme geometrii všech vozidel, které projedou našim servisem.

Správně seřízená geometrie se vyplatí

Měření a seřízení geometrie náprav se jistě vyplatí. Kromě komfortu jízdy a bezpečnosti řízení, správně seřízená geometrie podvozku ušetří i náklady na provoz vozidla. Podstatnou úsporou je až o 20% delší životnost pneumatik, které se tolik nesjíždí a opotřebovávají se rovnoměrně. Dobře nastavená geometrie kol ušetří i náklady na palivo. Měření geometrie by mělo být preventivně prováděno minimálně 1x ročně, dále po výměnách kol, pneumatik, výměnách čepů, dílů řízení, nebo všech opravách nápravy. Vždy by mělo být provedeno nastavení geometrie kol po každé havárii, ale může být potřeba i vjetí do větší díry, najetí na obrubník apod.

Co získáte správnou geometrií kol?

  • Zvýšená bezpečnost jízdy.
  • Snížení opotřebení pneu.
  • Zlepšení chování vozidla během jízdy.

Pneuservis Jiří Bartoš